niedziela, 24 maja 2009

Przejazd za sms tylko w Plusie

W Warszawie od kilku miesięcy Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził możliwość płacenia za przejazd za pomocą wysłania smsa. Pomysł taki bardzo mi się spodobał, gdyż jestem jedną z osób, które rzadko jeżdżą komunikacją miejską, ale za to czasem w dziwnych porach, w których kioski są pozamykane, zaś nie raz okazywało się, że kierowca lub motorniczy nie posiada na sprzedaż biletów. Znacie to uczucie, stres, patrzenie na zbliżające się przystanki, czy nie wsiadają podejrzani panowie.
Radość moja jednak nie trwała długo, gdyż oczywiście się okazało, że korzystać z tej formy opłaty za przejazd mogą jedynie posiadający telefony komórkowe w PLUSie! ja zaś od wielu lat mam niezmiennie telefon w Orange. Cóż, ale tylko dla możliwości płacenia smsem za przejazd, nie będę przecież zmieniał opertora. Na dodatek zastanawia mnie co na to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, gdyż jakoś zalatuje mi to stawianiem człowieka pod ścianą, albo pozostajesz przy swoim operatorze komórkowym, albo korzystasz z ułatwienia w komunikacji miejskiej na terenie stolicy.

1 komentarz:

Kasia pisze...

nie zmieniaj operatora! bynajmniej nie na Plusa (choć Orange też nie powala), bo oni ostatnio świrują i przysparzają klientom masę problemów, które trudno odkręcić. na szczęście znam to wyłącznie z licznych opowieści, bo sama szczęśliwie od 9 lat jestem w Erze.